HSC100R47J
Цена 1 360.00 руб.
Описание HSC100R47J
The HSC100R47J is a high quality fixed leaded Wire Wound Resistor capable of dissipating high power in a limited spac...The HSC100R47J is a high quality fixed leaded Wire Wound Resistor capable of dissipating high power in a limited space with relatively low surface temperature. The power is rapidly dissipated as heat through the Aluminium housing to a specified heatsink. Power rating of 100W and temperature coefficient of ±50ppm/°C.
• Low inductance and resistance
• 1900VDC Working voltage
• 5000V Dielectric strength
• Low inductance
• ±10%, ±5%, ±3%, ±2%, ±0.5% & ±0.25% tolerance
• Temperature coefficient is 50ppm/°C(below 100R), 30ppm/°C( above 100R)
• Dimensions is H= 26mm, W= 47.5mm, L= 65.5mm with 35mm x 37mm fixing centres
• High Power Resistor
| Тип | Axial |
|---|---|
| Номин.сопротивление | 0.47 |
| Единица измерения | ом |
| Точность | 5% |
| Номин.мощность | 100Вт |
| Макс.рабочее напряжение | 1900В |
| Рабочая температура | -55…250С |
| Монтаж | на шасси |
| Длина корпуса L | 65.5мм |
| Ширина (диаметр) корпуса W(D) | 47.5мм |
В разработке.
Характеристики, параметры
Скачать файлДоставка в регионы
Доставляем по всей России.
Тех. поддержка
Всегда вам поможем.
Скидки и акции
С нами выгоднее.