Нет товаров в корзине
GST18B28-P1J
Цена 960.00 руб.
Описание GST18B28-P1J
Mean Well GST18B Series Desktop Power Supply Mean Well GST18B series of industrial 18 W power supplies offer a highly...
Mean Well GST18B Series Desktop Power Supply
Mean Well GST18B series of industrial 18 W power supplies offer a highly reliable desktop styled solution to a wide variety of power management solutions. The GST18B series comes equipped with a 2 pole IEC320-C8 AC inlet, allowing for an input range of 85 V ac to 264 V ac. This series of power supplies boast an efficiency rating of up to 89%, coupled with an extremely low no-load consumption rating of below 0.075 W.<BR/>The Mean Well GST18B series is a series of power supplies well suited for both consumer & industrial power solutions.
Mean Well GST18B series of industrial 18 W power supplies offer a highly reliable desktop styled solution to a wide variety of power management solutions. The GST18B series comes equipped with a 2 pole IEC320-C8 AC inlet, allowing for an input range of 85 V ac to 264 V ac. This series of power supplies boast an efficiency rating of up to 89%, coupled with an extremely low no-load consumption rating of below 0.075 W.<BR/>The Mean Well GST18B series is a series of power supplies well suited for both consumer & industrial power solutions.
AC-DC Adaptor
| Выходное напряжение | 28В |
|---|---|
| Выходной ток | 0.64А |
| Мощность | 18Вт |
| Разъем | 5.5x2.1 |
| Длина кабеля | 1800мм |
| Средняя наработка на отказ (MTBF) | 5001000 часов |
| Полная глубина | 33мм |
| Габаритные размеры | 79 x 54 x 33мм |
| Тип регулятора | Импульсный источник электропитания |
| Свойства защиты | Защита от перенапряжения, Защита от перегрузкиЗащита от короткого замыкания |
| Тип преобразования сигнала мощности | Перем. ток - пост. ток |
| Количество выходов | 1 |
| Минимальная температура | -30°C |
В разработке.
Характеристики, параметры
Скачать файлДоставка в регионы
Доставляем по всей России.
Тех. поддержка
Всегда вам поможем.
Скидки и акции
С нами выгоднее.