Нет товаров в корзине
GSM90B24-P1M
Цена 7 865.00р.
Описание GSM90B24-P1M
90W ErP Single Output Switch Mode Desktop Power Supply Medical - GSM-B Series The Mean Well GSM90B series feature hig...
90W ErP Single Output Switch Mode Desktop Power Supply Medical - GSM-B Series
The Mean Well GSM90B series feature high efficiency and low power consumption. These desktop power supplies comply with international medical safety regulations, this AC_DC Green Medical Adaptor also possess a low leakage current ˂100 μA, 91% high efficiency and low no load power consumption ˂0.15W, which can fulfil the demands of patient contact medical applications. The GSM90 series also complies with level V energy saving regulations, such as ErP step 2 and EISA 2007. This Mean Well desktop power supply has a 2-pin standard IEC-C8 connector and features 12 to 48V different output voltage options, to fulfil various medical equipments. The GSM90B is a class II power unit, with earth ground pin and fully enclosed plastic case. These Medical power supplies have global safety certificates for UL, CUL, TUV, CB, FCC and CE, which guarantee the safety for different applications, such as medical equipment requiring low leakage current, portable medical equipment, home healthcare equipment and any electrical systems that require low no load power consumption.
The Mean Well GSM90B series feature high efficiency and low power consumption. These desktop power supplies comply with international medical safety regulations, this AC_DC Green Medical Adaptor also possess a low leakage current ˂100 μA, 91% high efficiency and low no load power consumption ˂0.15W, which can fulfil the demands of patient contact medical applications. The GSM90 series also complies with level V energy saving regulations, such as ErP step 2 and EISA 2007. This Mean Well desktop power supply has a 2-pin standard IEC-C8 connector and features 12 to 48V different output voltage options, to fulfil various medical equipments. The GSM90B is a class II power unit, with earth ground pin and fully enclosed plastic case. These Medical power supplies have global safety certificates for UL, CUL, TUV, CB, FCC and CE, which guarantee the safety for different applications, such as medical equipment requiring low leakage current, portable medical equipment, home healthcare equipment and any electrical systems that require low no load power consumption.
AC-DC Adaptor
| Выходное напряжение | 24В |
|---|---|
| Выходной ток | 3.75А |
| Мощность | 90Вт |
| Разъем | 5.5x2.1 |
| Длина кабеля | 1200мм |
| Средняя наработка на отказ (MTBF) | 405.6kч |
| Полная глубина | 32мм |
| Габаритные размеры | 145 x 60 x 32мм |
| Тип регулятора | Импульсный источник электропитания |
| Количество выходов | 1 |
| Минимальная температура | -30°C |
| Пульсации и шум | 200мВ полной амплитуды |
| Тип выходного соединения | P1M |
В разработке.
Характеристики, параметры
Скачать файлРезультаты поиска по позиции
-
Наименование Отгрузка, дней Наличие, шт. Цена, руб Нужное к-во, шт. GSM90B24-P1M
5-8 5 7 865.00
Доставка в регионы
Доставляем по всей России.
Тех. поддержка
Всегда вам поможем.
Скидки и акции
С нами выгоднее.