Нет товаров в корзине
GSM220A24-R7B
Цена 8 192.10р.
Описание GSM220A24-R7B
Mean Well GSM120/160/220A Series Plug In Power Supply Mean Well GMS are a series of highly reliable medical-grade des...
Mean Well GSM120/160/220A Series Plug In Power Supply
Mean Well GMS are a series of highly reliable medical-grade desktop power supply. The series offers an IEC C14 connection, offering an 80V ac to 264V ac input range. The GMS06E series offers fixed outputs ranging from 12V dc to 48V dc, which can cater for a wide variety of medical devices. The series has been designed to adhere to 2*MOPP international medical standards, offering ultra low leakage current. <BR/><BR/>The GSM series is also an efficient range, boasting up to 94% efficiency coupled with an extremely low no-load power consumption below 0.15 W. The series also has been designed in accordance with the latest Level V energy regulation. Mean Well has also integrated a "Supreme" feature into the GSM series, enabling the power supply to save energy when it's either under the operating mode or standby mode.
Mean Well GMS are a series of highly reliable medical-grade desktop power supply. The series offers an IEC C14 connection, offering an 80V ac to 264V ac input range. The GMS06E series offers fixed outputs ranging from 12V dc to 48V dc, which can cater for a wide variety of medical devices. The series has been designed to adhere to 2*MOPP international medical standards, offering ultra low leakage current. <BR/><BR/>The GSM series is also an efficient range, boasting up to 94% efficiency coupled with an extremely low no-load power consumption below 0.15 W. The series also has been designed in accordance with the latest Level V energy regulation. Mean Well has also integrated a "Supreme" feature into the GSM series, enabling the power supply to save energy when it's either under the operating mode or standby mode.
AC-DC Adaptor
| Выходное напряжение | 24В |
|---|---|
| Выходной ток | 9.2А |
| Мощность | 221Вт |
| Разъем | din 4 pin(штекер) |
| Длина кабеля | 1000мм |
| Средняя наработка на отказ (MTBF) | 208.661000 часов |
| Полная глубина | 46мм |
| Габаритные размеры | 210 x 85 x 46мм |
| Тип регулятора | Импульсный источник электропитания |
| Применение | Дыхательный аппарат, Мониторы для компьютеров медицинского назначения, Мобильные клинические рабочие станции, Оросители для полости ртаПортативные аппараты гемодиализа |
| Свойства защиты | Защита от превышения температуры, Защита от перенапряжения, Защита от перегрузкиЗащита от короткого замыкания |
| Тип преобразования сигнала мощности | Перем. ток - пост. ток |
| Количество выходов | 1 |
В разработке.
Характеристики, параметры
Скачать файлРезультаты поиска по позиции
-
Наименование Отгрузка, дней Наличие, шт. Цена, руб Нужное к-во, шт. GSM220A24-R7B
4-6 по запросу 1000 0.00 GSM220A24-R7B
4-6 по запросу 2000 0.00 GSM220A24-R7B
2-5 8 2000 8 192.10
Доставка в регионы
Доставляем по всей России.
Тех. поддержка
Всегда вам поможем.
Скидки и акции
С нами выгоднее.