Нет товаров в корзине
GSM160B15-R7B
Цена 6 560.00 руб.
Описание GSM160B15-R7B
Mean Well GSM160B Series Desktop Power Supply Mean Well GSM160B series of medical grade 160 W power supplies offer a ...
Mean Well GSM160B Series Desktop Power Supply
Mean Well GSM160B series of medical grade 160 W power supplies offer a highly reliable desktop styled solution to a wide variety of power management solutions. The GSM160B series comes equipped with a 3 pole IEC320-C8 AC inlet, allowing for an input range of 85 V ac to 264 V ac. This series of power supplies boast an efficiency rating of up to 94%, coupled with an extremely low no-load consumption rating of below 0.15 W.
Mean Well GSM160B series of medical grade 160 W power supplies offer a highly reliable desktop styled solution to a wide variety of power management solutions. The GSM160B series comes equipped with a 3 pole IEC320-C8 AC inlet, allowing for an input range of 85 V ac to 264 V ac. This series of power supplies boast an efficiency rating of up to 94%, coupled with an extremely low no-load consumption rating of below 0.15 W.
AC-DC Adaptor
| Длина кабеля | 1200мм |
|---|---|
| Средняя наработка на отказ (MTBF) | 239.11000 часов |
| Полная глубина | 35мм |
| Габаритные размеры | 175 x 72 x 35мм |
| Тип регулятора | Импульсный источник электропитания |
| Применение | Дыхательный аппарат, Мониторы для компьютеров медицинского назначения, Мобильные клинические рабочие станции, Оросители для полости ртаПортативные аппараты гемодиализа |
| Свойства защиты | Защита от превышения температуры, Защита от перенапряжения, Защита от перегрузкиЗащита от короткого замыкания |
| Тип преобразования сигнала мощности | Перем. ток/ пост. ток - пост. ток |
| Количество выходов | 1 |
| Минимальная температура | -30°C |
| Тип монтажа | Настольный |
| Пульсации и шум | 100мВ полной амплитуды |
| Rated Output Power | 144W |
В разработке.
Характеристики, параметры
Скачать файлДоставка в регионы
Доставляем по всей России.
Тех. поддержка
Всегда вам поможем.
Скидки и акции
С нами выгоднее.